Nieuwe lockerruimte en lockers

Beste leden,

De nieuwe lockerruimte (aangebouwd aan de buggyloods) is klaar. In de komende periode worden de nieuwe lockers verhuurd. U kunt zich vanaf heden melden bij het secretariaat. Wij zullen de volgorde van de bestaande wachtlijst aanhouden bij de uitgifte. Voor het huren van een locker moet u een contract ondertekenen en een borg betalen (€ 50,-) voor de sleutels en het hangslot. De factuur voor het huren ontvangt u later. Wellicht dat er ook nog een paar lockers in de kelder van het clubhuis vrij zijn, dan geldt ook de volgorde van de wachtlijst.

Geen stroom in lockers

Het bestuur heeft besloten dat met ingang van 1 april 2025 het niet meer is toegestaan dat er elektravoorzieningen voor het opladen van uw accu in de lockers aanwezig is. Dat betekent dat bij de bestaande gebruikers de stroomvoorziening wordt afgesloten (deze gebruikers zijn inmiddels op de hoogte via een persoonlijke brief) en dat toekomstige locker gebruikers geen locker met elektra meer kunnen huren. Het opladen van accu’s t.b.v. elektro-trolleys mag vanaf genoemde datum helemaal niet meer in de gebouwen of op het terrein van GCH plaatsvinden.

Wat is de reden

Lithium-ion (Li-on) batterijen worden steeds vaker gebruikt in uiteenlopende toepassingen, van smartphones en laptops tot elektrische voertuigen en energieopslag.
Maar de toename van Li-on batterijen heeft echter ook geleid tot een toename van incidenten met brand en schade aan eigendommen. Vooral de zogenaamde ”Thermal Runaway”* bij batterijen vormt een groot risico voor snel uitbreidende en moeilijk te blussen branden, die niet alleen kan leiden tot schade aan apparatuur en eigendommen, maar ook tot ernstige lichamelijke verwondingen of zelfs dodelijke ongevallen.

*Thermal Runaway treedt op wanneer een batterij oververhit raakt en een kettingreactie veroorzaakt. Deze kan leiden tot brand of zelfs explosies. De belangrijkste oorzaken van Thermal Runaway zijn onder andere:

Overladen: Het opladen van een batterij buiten de aanbevolen specificaties kan leiden tot een overmatige temperatuurstijging.

Fysieke schade door schokken of het laten vallen: De beschadiging van de batterijen kunnen interne kortsluitingen veroorzaken, wat ook tot oververhitting kan leiden.

Defecten in de batterij: Fabrieksfouten of veroudering kunnen ervoor zorgen dat de interne cellen van de batterij niet meer goed functioneren, wat ook tot een verhoogd risico op Thermal Runaway kan leiden.

Wanneer een Lithium-ion batterij oververhit raakt, kunnen er giftige gassen vrijkomen en kunnen de batterijen ontbranden of zelfs exploderen. De vlammen die ontstaan bij Thermal Runaway zijn bijzonder gevaarlijk, omdat ze vaak extreem heet zijn en moeilijk te blussen met traditionele middelen en grote hoeveelheden water vereisen.

Het effectief en veilig bestrijden van een Li-on batterij brand is een lastige taak voor de brandweer. Naar aanleiding van een gehouden brandoefening in mei 2024 op ons golfcomplex, waarbij een zelf ontbrandende Li-on batterij van een golftrolley in de lockerruimte werd gesimuleerd, heeft de brandweer haar zorg uitgesproken over de grote hoeveelheid elektrische golftrolleys die in de lockerruimte stonden en waarvan het merendeel aan het elektriciteitsnet was aangesloten om op te laden. Daarbij zijn een aantal aanbevelingen gedaan om het risico op zelfontbranding van een Li-on batterij in de lockerruimte te verminderen. Zo werden het plaatsen van rookmelders, het plaatsen van een dompelbak met water, het pulseren van de stroomtoevoer (uur aan/uur uit) of het laden in de avond/nacht helemaal stopzetten als mogelijke maatregelen genoemd om het risico te verminderen. De plaatsing van rookmelders is inmiddels geschied, maar de overige aanbevelingen zijn lastiger te realiseren en brengen kosten met zich mee, die doorberekend zouden moeten worden naar de gebruikers. Daarnaast blijft de kans op oververhitting, ondanks deze maatregelen, nog steeds aanwezig, omdat accu’s niet gecontroleerd worden op werking en mogelijke defecten.

Een ander aandachtspunt is die van aansprakelijkheid. Hoewel er nog geen regelgeving is voor de opslag en het laden van Li-on batterijen, heeft GCH wel een bestuurlijke zorgplicht naar zowel leden, medewerkers als bezoekers, wat betekent dat gezondheidsrisico’s voor personen en risico’s voor de omgeving vermijd dan wel beperkt moeten worden.

Ook is het te verwachten dat er in de komende jaren regelgeving komt voor de opslag van Li-on batterijen, die GCH dwingt om verregaande risico verminderende maatregelen te nemen.

Tenslotte kunnen de gevolgen van een brand ontstaan door oververhitting van een Li-on batterij tot ingewikkelde juridische aansprakelijkheidssituaties leiden, zeker in het geval van ernstige verwondingen of het overlijden van een slachtoffer.

Met vriendelijke groet,

Bestuur Golf & Countryclub Heiloo en stichting Administratiekantoor Golfbaan Oosterzij